Çerkes Vuslat Haber: Son Dakika, Güncel Çerkeş Haberleri, çerkeş tv ,çerkeş vuslat tv,çerkeş televizyonu
Çerkes Vuslat Haber: Son Dakika, Güncel Çerkeş Haberleri, çerkeş tv ,çerkeş vuslat tv,çerkeş televizyonu

SÖZ SAVUNMANIN REKTÖR HABERE CEVAP VERDİ

  • 19.12.2018 01:55:18Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş Whatsapp ile Paylaş

 

Ey iman edenler! Size bir fasık bir haber getirirse, bilmeyerek bir topluluğa zarar verip yaptığınıza pişman olmamak için o haberin doğruluğunu araştırın. Hucurât Suresi 6. Ayet 

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Rektörümüz PROF DR Hasan AYRACI hakkında bir haber yayınladı.Haberi yapan sözcü gazetesi rektörün devletin parasını heba ettiğini yazdı. Sizin anlayacağınız rektör bir asmadığı kalmış.Tabii ki habere balıklama atlamadık söz savunmanın dedik ve rektörümüzü aradık. Konuyu sorduk işte bize gönderdiği açıklama metni noktasına virgülüne dokunmadan yayınlıyoruz. Hangi görüşten olursanız olun ister inanın ister inanmayın ben tabiî ki de rektöre inanacağım eğer başka bir belgeniz varsa yargıda basında burada yayınlayalım iftira olmasın yeter… Ayrıca sosyal medyadan açıklama yapan AYRANCININ twitter hesabından yaptığı paylaşımları cevap olarak bir kez de biz yayınlıyoruz.

 

Bu cevaplardan sonra  Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Rektörümüz PROF DR Hasan AYRACI’NIN dürüstlüğünden asla şüphemiz yok, Çankırı halkı adına çerkeş vuslat haber olarak soruyoruz ,160 bin liralık mobilya devlet tasarruf tetbirleri uygularken almanız dogru mu ? Bu masraf edilen yerde ki lojmanda oturmuyorsanız neden harcama yapıldı.Bunların cevabını kamuoyu merak ediyor.

 

KAMUOYUNA DUYURU

 

17 Aralık 2018 tarihinde bazı basın yayın organlarına yansıyan haberlere ilişkin aşağıdaki bilginin paylaşılmasında yarar görülmüştür.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı, üniversiteye atanmasından itibaren altı ay süresince çeşitli devlet kurumlarının misafirhanelerinde ikamet etmiştir. Geçen sürenin sonunda barınma ve temsil faaliyetlerinin uygun koşullarda sürdürülebilmesi için bir rektörlük konutuna ihtiyaç duyulmuştur.

Esasen, tüm üniversitelerin bir rektörlük konutu bulunmaktadır. Bu konutlar, “Eşyalı Görev Tahsisli Konutlar” kapsamında Kamu Konutları Yönetmeliğinin 5/b maddesi uyarınca Yönetmeliğe ekli (3) sayılı cetvelde belirtilen “Üniversite Rektörüne Tahsis Edilen Konut” statüsündedir. Bu konutların ihtiyaçları yine aynı yönetmelik hükümlerine göre karşılanmakta ve demirbaşa kaydedilmektedir.

Bu ihtiyacın, rektörlük görevinin süreli olması ve göreve gelen kişilerin barınma ihtiyaçlarının farklı olabileceği de göz önünde bulundurularak, satın alma ya da yenisini inşa etme yerine kiralama yoluyla giderilmesi uygun bulunmuştur.

Piyasa şartlarında kiralanan konut, Rektör Ayrancı’nın iki çocuğu dikkate alınarak, yönetmeliklere uygun şekilde,  birimimizce kullanıma hazır hale getirilmiş; görev süresi boyunca kullanılmak üzere tahsis edilmiştir. Kamu konutları, içindeki eşya ile birlikte görev süresi bittikten sonra ilgilinin yerine atanan görevliler tarafından da kullanılmaktadır.

Tamamı demirbaş olarak kaydedilen alımlar üniversitemize uygun standartlarda bir konut kazandırmıştır. Haberde bahsi geçen ‘’yavrulu yatak’’, konut için alınan yatağının altından çıkan bir ek dolap olarak maliyeti arttırıcı bir unsur değildir.

Söz konusu haber ve yorumlarla yaratılmak istenen algı kasıtlı, abartılı ve hedef gösterici nitelikte olup, çirkin bir saldırıdan ibarettir.

Kamuoyunun bilgisine saygı ile arz olunur.

 

Çankırı Karatekin Üniversitesi İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı

 

Çerkes Vuslat Haber: Son Dakika, Güncel Çerkeş Haberleri, çerkeş tv ,çerkeş vuslat tv,çerkeş televizyonu

Benzer Haberler

Yorum Yapın

Çerkes Vuslat Haber: Son Dakika, Güncel Çerkeş Haberleri, çerkeş tv ,çerkeş vuslat tv,çerkeş televizyonu