Çerkes Vuslat Haber: Son Dakika, Güncel Çerkeş Haberleri, çerkeş tv ,çerkeş vuslat tv,çerkeş televizyonu
Çerkes Vuslat Haber: Son Dakika, Güncel Çerkeş Haberleri, çerkeş tv ,çerkeş vuslat tv,çerkeş televizyonu

Maaşıyla burs veriyor, makam aracı kullanmıyor

  • 09.06.2016 14:34:12Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş Whatsapp ile Paylaş

Göreve geldiği 2014 yılından beri maaşını üniversite öğrencilerine burs olarak bağışlayan Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı, makam aracı yerine de özel aracını kullanıyor.

Sopacı, seçildiğinde maaşını üniversite öğrencilerine burs olarak vermek amacıyla yakın dostları ile Kartopu Eğitim Gönüllüleri Derneğini kurdu. Sopacı\'nın tüm maaşını bağışladığı dernek, başka hayırseverlerin de bağışçıları ile 44 üniversite öğrencisine burs veriyor.

Çerkeş Belediye Başkanı Sopacı, gazetecilere yaptığı açıklamada, 30 Mart 2014\'te belediye başkanı seçildiğini anımsattı.

Çerkeş\'in eski bir ilçe olduğunu, yörenin kaderini değiştirmek istediğini dile getiren Sopacı, \"Belediyeyi 24 milyon lira borçla devraldık. Belediye çalışanları 8 aydır maaş alamıyordu. Pek çok haczin olduğu, işlerin çok zor şartlarda yürüdüğü bir belediye idi. Belediyemizin ve halkımızın önünü açmak için bir karar aldım. O günden bu yana belediyeden maaş almıyorum.\" dedi.\"\"

Üniversitede okuyan öğrencilere yardım amacıyla Kartopu Eğitim Gönüllüleri Derneğini kurduklarını, maaşının direkt olarak bu derneğe aktarıldığını belirten Sopacı, diğer hayırseverlerin de bağışları ile dernek aracılığıyla 44 öğrenciye burs sağlandığını anlattı.

- Makam şoförü de makam aracı da kullanmıyor

Sopacı, makam aracı da kullanmadığına dikkati çekerek, şöyle devam etti:

\"Göreve geldiğimde belediye borç batağında iken belediye başkanlığı 3 bin 500 liraya kiralanan makam aracı kullanıyordu. Makam aracı, yakıtı ve şoförü ile belediyeye ayda neredeyse 15 bin liraya mal oluyordu. Göreve geldiğim hafta makam aracını gönderdim. Belediye başkanı olmadan önce kullandığım özel aracımı kullanıyorum. Makam şoförüm de makam aracım da yok. Belediyemiz düzlüğe çıkana kadar maaşı almayı da makam aracı kullanmayı da düşünmüyorum.\"

Aldıkları önlemler sayesinde belediyenin borçlarını hızla kapatmaya başladıklarını vurgulayan Sopacı, bugüne kadar yaklaşık 10 milyon lira borç ödediklerini bildirdi.

İlçedeki yatırımların da arttığına dikkati çeken Sopacı, \"AK Parti iktidarımız ve vekillerimizin yolumuzu açmasıyla hem belediye hem kamu olarak ilçeye 60 milyon lira civarında yatırım yapıldı. Çerkeş Organize Sanayi Bölgesi bakımsızdı, doğalgaz getirdik ve altyapısını yaptık. Sanayicilerimizi yatırım için güzel ilçemize bekliyoruz.\" diye konuştu.

Çerkeş\'te esnaflık yapan Mehmet Altıntaş da belediye başkanının maaş almaması ve makam aracı kullanmamasının ilçede takdirle karşılandığını dile getirerek, \"Başkanımız Çerkeş\'e hizmet veriyor. Hizmetlerde onun döneminde çok büyük artış oldu. Daha önce çivi dahi çakılmamıştı. Başkan altyapıdan başladı, her şeyi yapıyor.\" ifadelerini kullandı.

 

kaynak:http://www.memurlar.net/haber/589479

Çerkes Vuslat Haber: Son Dakika, Güncel Çerkeş Haberleri, çerkeş tv ,çerkeş vuslat tv,çerkeş televizyonu

Benzer Haberler

Yorum Yapın

Çerkes Vuslat Haber: Son Dakika, Güncel Çerkeş Haberleri, çerkeş tv ,çerkeş vuslat tv,çerkeş televizyonu