Çerkes Vuslat Haber: Son Dakika, Güncel Çerkeş Haberleri, çerkeş tv ,çerkeş vuslat tv,çerkeş televizyonu
Çerkes Vuslat Haber: Son Dakika, Güncel Çerkeş Haberleri, çerkeş tv ,çerkeş vuslat tv,çerkeş televizyonu

ÇERKEŞ\'LİLER MESAJINIZ VAR

  • 23.04.2015 17:16:55Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş Whatsapp ile Paylaş

\"\"

Başkanımız Hasan Sopacı Regaib Kandili dolayısıyla yayımladığı mesajında; ’’Bereketli üç ayların başlangıcını müjdeleyen Regaib Kandilinde, sevgi ve gönül huzuru ile kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesini temenni ediyorum’’ ifadelerini kullandı.

Mesajında; Regaib Kandili’nin önemine değinen Belediye Başkanımız Hasan Sopacı, şunları kaydetti;’’Manevi atmosferde idrak edeceğimiz ve yardımlaşma, dayanışma hislerinin hayır ile iyiliklerin artarak yoğunlaştığı bir iklime giriyoruz. Kandil olarak adlandırılan geceler, ışıklarıyla sadece karanlık gecelerimizi değil, aynı zamanda manevi feyziyle de bunalan gönüllerimizi aydınlatır, zihinlerimizi berraklaştırır. Böyle zamanlarda ahlak ve erdemin, doğruluk ve dürüstlüğün, paylaşımın, hak ve hukuka riayetin, barış içinde yaşamanın, insani erdemler bağlamında ulaşılabilecek en üstün değerler bütünü olduğunu zihin ve gönüllerimizde derinden hissederek, düşünce ve duygularımıza, söz ve davranışlarımıza bu eksende yön vermeye karar veririz. Esasen bu gibi mübarek gün ve geceler değerlendirebildiğimiz sürece, güzel amellerle içini doldurabildiğimiz, yanlışlarımızın farkına varıp doğru istikamete yönelebildiğimiz ölçüde bizim için bereketli ve kazançlı zaman dilimleri olacaktır. Üç aylara ulaşmanın hazzı ile Mübarek Regaib kandilinin kutlu olmasını diler, Bilecikli hemşerilerimizin, milletimizin ve tüm İslam aleminin birlik ve beraberliğine, barış ve huzuruna vesile olmasını Cenabı Allah’tan niyaz eder selam ve saygılar sunarım.’’

 \"\"

ÇERKEŞ KAYMAKAMI Cengiz ÜNSAL  mesajında, "Manevi duyguların üst seviyelere yükseldiği bu kutsal gecede, yapılacak tüm duaların kabul olmasını diliyorum. Üç aylar Regaib Kandiliyle başlayan, bin aydan hayırlı Kadir gecesiyle zirveye ulaşan kandiller zincirini içinde barındıran, Ramazan Bayramıyla da maddi ve manevi alanda Bayrama dönüşen manevi yükseliş ve bağışlanma aylarıdır. Bu gecenin feyiz ve nimetlerinden tüm insanlığın faydalanması; tüm insanlığa barış ve huzur getirmesi; birlik, beraberlik, dayanışma ve kardeşlik duygularının güçlenmesine vesile olmasını temenni ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm hemşerilerimin üç aylarını ve Regaib kandilini ve tebrik ediyor, ÇANKIRI’MIZA ÇERKEŞ’İMİZE  birlik ve beraberlik içinde daha nice kandillere kavuşmayı, bütün İslam aleminin ve insanlığın barış ve huzur içinde olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum" dedi.

 

\"\"

SİME-SEN  Sendikası  GENEL  Başkanı AKİF TUTKAÇ Regaib Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan TUTKAÇ mesajında şu görüşlere yer verdi;

"Kandiller insanlarımızın kalplerini birbirine yaklaştıran, komşuluk, akrabalık, kardeşlik ve dayanışma duygularını arttıran, ruh dünyalarının aydınlanmasına vesile olan çok özel gecelerdir.

Üç ayların gelişini müjdeleyen Regaib Kandili Allah'a yürekten yöneliş ve yakarışın, günahlardan arınmanın, nefsimizin yanıltıcı arzularından uzaklaşmanın imkânıdır. Bu gecede Rabbimizle, yakınlarımızla ve çevremizle bağlarımızı yeniden gözden geçirir, bu vesileyle doğruluk ve dürüstlüğün, paylaşımın, hak ve hukuka riayetin, barış içinde yaşamanın insanî erdemler bağlamında ulaşılabilecek en üstün değerler olduğunu hissederek ahlakımızı bu erdemlerle donatma irademizi yenileriz. Esasen bu gibi mübarek gün ve geceler; güzel amellerle içini doldurabildiğimiz, yanlışlarımızın farkına varıp doğru istikamete yönelebildiğimiz ölçüde bizim için bereketli ve kazançlı zaman dilimleri olacaktır. İnsanların birbirine karşı daha hoşgörülü ve saygılı davrandığı bu günlerde toplumumuzda var olan iç huzur ve kardeşliğin daha da pekiştireceğine inancım tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle Regâib Kandili'nin milletimizin ve İslam âleminin birlik ve bütünlüğüne, insanlığın hidayet, barış ve huzuruna vesile olmasını Yüce Mevla'mdan niyaz ediyorum"  

 \"\"

ÇERKEŞ’Lİ İŞ ADAMI ORHAN DENGİZ mübarek Regaip Kandili dolayısıyla mesaj yayınladı.

İş adamı DENGİZ  yayınladığı mesajında, insanların birbirine karşı daha hoşgörülü ve saygılı davrandığı bu ayların toplumda var olan iç huzur ve kardeşliği daha da pekiştireceği düşüncesini taşıdığını ifade etti.

DENGİZ , "Toplum olarak birbirimize kenetlenip, birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendirmeliyiz. Bu manevi iklimi fırsat bilerek aramızdaki çekişmeleri, kin ve kırgınlıkları bertaraf etmeli, elimizi ve gönlümüzü uzanabileceğimiz herkese açmalı, sevgi ve gönül huzuru ortamının kurulmasına, kardeşlik ve beraberliğin güçlenmesine, insani ve ahlaki meziyetlerin yeniden yeşermesine gayret göstermeliyiz. Üç aylar diye bilinen çok feyizli ve bereketli maneviyat mevsiminin habercisi olan Regaip Kandili, bizlere hayatın sonsuzluk okyanusunda buluşmak üzere akıp gittiğini ve geride sadece Allah'ın rızasına uygun iyi ve yararlı amellerin kalacağını bir kez daha hatırlatmaktadır. Bu gün ve gecelerde nefis muhasebesi yapılmalı, ana sermayemiz olan ömrümüzü nerede tükettiğimiz gözden geçirilmeli, amel defterimize nelerin yazıldığını düşünmeliyiz. Bu feyizli gün ve geceleri birer fırsat bilerek iyi amellerimizi arttırmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle, mübarek üç ayların ve Regaip Kandili'nin başta  ÇERKEŞ’İMİZE vatan ve milletimize, hemşerilerimize, tüm İslam alemine ve din kardeşlerimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum" ded

 \"\"

AK Parti Çerkeş ilçe başkanı Hayati KAYA  , Perşembeyi Cumaya başlayan gecenin Regaip Kandili olması nedeniyle mesaj yayınladı. HAYATİ KAYA , “Manevi duyguların yoğunluk kazandığı, merhamet, şefkat, yardımlaşma ve dayanışma hislerinin doruk noktaya ulaştığı, hayır ve iyiliklerin arttığı bir zaman dilimi olan üç aylarınızı ve Mübarek Regaib Kandilinizi tebrik ediyorum.Bu kutsal geceyi vesile bilerek, ülkemizin hem maddi hem manevi imarı için çalışmamız, kalp kırmaktan kaçınmamız gerekir. Elimizi ve gönlümüzü uzanabileceğimiz herkese açmalı, ahlaki meziyetlerin kendi dünyamızda ve toplum hayatımızda güçlenmesine gayret göstermeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle, aziz milletimizin Regaip Kandili’ni tebrik ediyor; bu gecenin, ÇERKEŞ’Lİ hemşerilerimin ve tüm İslam Aleminin birlik, dirlik ve beraberliğine, insanlığın barış ve huzuruna vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

 \"\"

ÇERKEŞ ÜLKÜ OCAKLARI BAŞKANI GÖKHAN TÜRKAN , Regaip Kandili dolayısıyla mesajı yayınladı.

TÜRKAN yayınladığı kutlama mesajında, “Regaip Gecesi, müminlere Allah’ın rahmetinin bol bol ihsan edildiği, yapılan dua ve ibadetlerin kabul edildiği gecedir. Regaip Kandiliyle başlayan üç aylar iklimi, müminler için adeta manevi hasat mevsimidir. Toplumsal huzura vesile olan mübarek üç ayların başlangıcı Regaip Kandili mübarek Ramazan ayının da müjdecisidir. Rahmet kapılarının sonuna kadar açıldığı bu ayları Rabbimize yaklaşmak için ibadet ve tövbeyle değerlendirirken, birbirimizle yakınlaşmak, kardeşliğimizi pekiştirmek, aramızdaki anlaşmazlıkları kardeşlik potası içinde eritmek için de bir fırsat olarak görmeliyiz. Bu mübarek günlerde ayrılıkları, kırgınlıkları bir kenara bırakalım. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Çerkeş’de ki  tüm İslam aleminindeki ülkücü kardadeşlerimin , milletimizin, ilimiz ve ilçemizdeki tüm vatandaşlarımızın üç aylar ve Regaip Kandilini kutluyor, hayırlara vesile olmasını diler, sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi.

 \"\"

 

MHP MİLLET VEKİLİ ADAYI FAHMİ BÖLÜKBAŞI  Regaib Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak Müslüman Alemi’nin kandilini kutladı.
BÖLÜKBAŞI mesajında şu ifadelere yer verdi: “Bu mübarek gecenin ülkemiz ve insanlık adına hayırlar getirmesi temenni ediyorum. Üç ayların başlangıcı, Recep ayının ilk cuma gecesi olan bu mübarek gecede birbirimizin hak ve hukukuna riayet ederek karşılıklı saygı ve hoşgörü içinde yaşamak insanlık görevlimizdir. Kur’an ve oruç ayı Ramazan-ı Şerif’in müjdecisi olan bu kutlu gecenin günahlardan arınmak için bir fırsattır. Bu duygu ve düşüncelerle başata Çankırı’mız olmak üzere  Türk -  İslam aleminin mübarek üç aylarını ve Regaib Kandillerini tebrik ediyor ,bu mübarek günde ve üç aylarda yapacağımız dua ve ibadetlerin kabul olmasını Rabbim’den niyaz ediyorum.”

 \"\"

 

Çankırı CHP milletvekili adayı Murat Berat ATALAY "23 Nisan günü hem manevi hem de milli heyecanı bir arada yaşayacağız" dedi.

 

Çankırı CHP milletvekili adayı Murat Berat ATALAY, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 95. Yıldönümü ve Regaib Kandili dolayısıyla yazılı bir kutlama mesajı yayınladı. Atalay , mesajında 23 Nisan gününün bu yıl çok daha anlamlı bir kimliğe büründüğüne dikkati çekerek, "Bu yıl 23 Nisan gününde hem mübarek zaman dilimlerinden olan Regaib Kandili'ni idrak edecek, hem de bağımsızlığımızı elde edişimizin yıldönümünü kutlayacağız. Kısaca 23 Nisan gününde hem milli bir coşkuyu yaşayacağız, hem de manevi bir atmosferi teneffüs edeceğiz" diye konuştu.

23 Nisan 1920 tarihinin, necip Türk Milleti'nin başlattığı Milli Mücadele süreci sonunda elde edilen en büyük kazanım olduğunu anlatan Atalay, "Milletimizin şanlı tarihinde apayrı bir önem ve anlama sahip olan bu tarih, aynı zamanda Erzurum'dan başlatılmış kutlu bir mücadeleyi sembolize etmektedir. Kaldı ki; 23 Temmuz 1919'da Türkiye Cumhuriyeti'nin temelleri Erzurum'da atılmış ve bu temeller üzerinde güçlü bir ülke inşa edilmiştir. Geleceğimizin mirasçıları olan çocuklarımıza bu günün bayram olarak hediye edilişi ise, bir o kadar anlamlı ve özel bir durumdur. Kutluyorum." şeklinde konuştu.

 

Çankırı CHP milletvekili adayı Murat Berat ATALAY, Regaib Kandili dolayısıyla da, şunları kaydetti:

"Allah, ülkemizi ve milletimizi bayraksız, minareleri ezansız bırakmasın. Mevla, Regaib Kandili gibi mübarek bir geceyi, ülkemize ve milletimize hayırlara vesile kılsın, mübarek eylesin"

 \"\"

 

Anadolu patisi ÇANKIRI  Milletvekili adayı  Bilal TAŞPINAR , üç ayların başlangıcı ve Regaip Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.TAŞPINAR, bugünün tüm İslam Dünyası için önemli olan, içinde Regaip, Miraç ve Berat Kandilleri ile Kadir Gecesini barındıran üç ayların başlangıcı olduğunu ifade ederek, “Bu mübarek günlere tekrar erişmiş olmanın sonsuz huzurunu ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. 3 aylar, keremi bol olan Rabbimizin biz Müslümanlara sunduğu bereketli zamanlardandır. Bin aydan daha hayırlı olan ‘Kadir Gecesi’ni de içerisinde barındıran bu aylarda; rahmet kapıları sonuna kadar açılır. Bu nedenle en iyi şekilde değerlendirebilmeye çalışmalıyız. Hayatın çeşitli sıkıntıları ve nefsin istekleri karşısında yorgun düşen ruhlarımızı, Rabbimizin kulluk kapısına yaklaştırabilmek için, tövbeyle yeniden tazelenmeli vesalih amellerle bu günleri değerlendirme yoluna gitmeliyiz. Yüce Rabbimiz, bu aylarda elde edilen güzel hasletleri, kazanımları diğer aylar ve günlerde de devam ettirmeyi nasip etsin. Bu duygu ve düşüncelerle; Üç ayların, İslam âleminin ve milletimizin birlik ve beraberliğine, barış ve huzuruna vesile olması temenni eder, tüm Çankırı’lı hemşehrilerimin 3 aylarını ve Regaip Kandilini tebrik ederim" dedi.

 \"\"

 

 

Çankırı Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği  Başkanı  Ömer ÇEDEK Regaip Kandili dolasıyla mesaj yayımladı.

ÇENDEK , mesajında, birliğin, hoşgörünün ve kardeşlik duygularının en üst seviyeye çıktığı bir Regaip Kandili'ne daha kavuşulduğunu ifade etti.

Kandil gecesinde, insanların Allah'a, ailesine ve millete karşı sorumluluklarının olduğunun bir kez daha hatırlatıldığını ifade eden ÇENDEK , mesajında şunları kaydetti:

"Regaip Kandili'nin özüne yakışır şekilde kusur ve hatalarımızdan dönme konusunda çaba sarf edip, küslük ve dargınlıklara son vererek, bu anlamlı günün, dostluğa, barışa, kardeşliğe vesile olması için üzerimize düşen görevi yerine getirmeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle başta Çerkeş’li hemşehrilerim olmak üzere, ülkemiz ve İslam aleminin Regaip Kandili'ni tebrik ediyor, bu mübarek Gün ve gecelerin şehrimize, ülkemize ve tüm İslam alemine rahmet, bereket ve huzur vesilesi olmasını yüce Allah'tan niyaz ediyorum."

 \"\"

Çerkeş Atkaracalar Kurşunlu Ilçeleri Süt Üreticileri Birliği başkanı Murat ERASLAN  Regaip Kandili dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

ERASALAN  mesajında, "Bu mübarek zaman dilimini fırsat bilerek dinimizin bizden istediği sevgi, saygı ve hoşgörü ortamının kurulmasına, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin güçlenmesine, insani ve ahlaki meziyetlerin yaygınlaşmasına gayret göstermeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle, İslam aleminin Regaip Kandili'ni ve üç aylarını tebrik ediyor, milletçe birlik ve beraberlik içinde daha nice kandillere kavuşmayı, bütün Birliğimizin tüm üyelerini ve  İslam aleminin ve insanlığın barış ve huzur içinde olmasını Cenabı Allah'tan niyaz ediyorum" ifadesini kullandı.

 \"\"

İstanbul Çerkeş dernekler birliği başkanı Erol  TEPEBAŞI  Regaip kandili dolaysıyla bir mesaj yayınladı.

 TEPEBAŞI  mesajında Bilindiği üzere; Regaip, herhangi bir şeyi istemek, arzulamak, onu elde etmek, bol ihsan, çok değerli hediyeler gibi anlamlara gelmektedir. Böylesine önemli gün ve geceler ise manevi duygularımızı canlandıran, kendimizi sorgulamamıza ve yenilememize vesile olan, duygu birliğinin, kardeşliğin, hoşgörünün, paylaşmanın ve dayanışmanın had safhaya çıktığı müstesna zaman dilimleridir.

Mübarek 3 aylara girmemizin bir müjdecisi olan Regaip Kandili'ne erişmenin mutluluğunu milletçe yaşamaktayız. Rahmet, mağfiret ve bereket kapılarının ardına kadar açıldığı mübarek üç aylarında başlangıcı olan bu gecenin manevi mutluluğunu yaşıyoruz.bu duygu ve düşencelerle tüm ÇERKEŞ’Lİ VE ÇANKIR’LI hemşerilerimin ve islamı alemin Regaip kandilini kutlar ve Allah tüm inananlara nice huzurlu, bereketli kandiller nasip etsin.”dedi.

 

 

 \"\"

 

Maltepe Çankırılılar dernek başkanı Zeynettin AYDIN Üç ayların başlangıcı ve Regaip kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan  AYDIN  Mesajında şu ifadelere yer verdi, ''Bu gece yalvarış ve yakarışların Yüce Mevla'ya sunulduğu ve onun rahmetinden af istenildiği umut, huzur ve müjde gecesidir. Peygamber Efendimiz duaların reddedilmeyeceği beş geceyi şöyle ifade buyurmaktadır. Beş gece vardır ki onlarda yapılan dualar geri dönmez kabul olunur. Recep'in ilk gecesi, Şaban yarısı gecesi, Ramazan Bayramı gecesi, Cuma gecesi, Kurban Bayramı gecesi. Böylesi feyiz ve bereketle dolu olan geceler bizi yeni bir silkinişle kendimize ve dolayısıyla Rabbi'mize döndürmeye en güzel vesilelerdir. Regaip Kandil'inin başta Çankırı’lı hemşerilerimizi tüm İslam alemine hayırlara vesile olmasını diler barış huzur ve kardeşliğe vesile kılmasını yüce Allah'tan niyaz ederim.

\"\"


ÇER-DEF başkanı  Durali KARAPINAR  Regaib Kandili ve üç aylarda Rabbimizin rahmet ve bereketinin en yoğun olduğunu vurguladığı mesajında şunları kaydetti: "Müslümanlar için önemli gün ve gecelerin bir arada bulunduğu üç ayların başlamasını müjdeleyen Regaip Kandili’ni bugün idrak edeceğiz. Üç aylar, yüce Allah’ın rahmet ve bereketinin coştuğu aylardır. Bundan faydalanmaya çalışalım, insanlara faydalı olmaya çalışalım, çünkü “İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır. Hayır ve hasenat yapabilmemiz için güçlü olmamız lazım, Bu vesileyle tüm Çerkeş ,Çankırı’lı hemşerilerimizin “Regaib Kandili” mübarek olsun.’ Dedi.

 \"\"

Bozoglu dernek başkanı ÇER-DEF BAŞKAN YARDIMCISI ŞENEL YALÇIN Üç ayların başlangıcı ve Regaip kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan YALÇIN  şu ifadelere yer verdi, ''Bu gece yalvarış ve yakarışların Yüce Mevla'ya sunulduğu ve onun rahmetinden af istenildiği umut, huzur ve müjde gecesidir.

Peygamber Efendimiz duaların reddedilmeyeceği beş geceyi şöyle ifade buyurmaktadır. Beş gece vardır ki, onlarda yapılan dualar geri dönmez, kabul olunur. Recep'in ilk gecesi, Şaban yarısı gecesi, Ramazan Bayramı gecesi, Cuma gecesi, Kurban Bayramı gecesi. Böylesi feyiz ve bereketle dolu olan geceler bizi yeni bir silkinişle kendimize ve dolayısıyla Rabbi'mize döndürmeye en güzel vesilelerdir. Regaip Kandil'inin tüm İslam alemine hayırlara vesile olmasını diler barış huzur ve kardeşliğe vesile kılmasını yüce Allah'tan niyaz ederim

 

Çerkes Vuslat Haber: Son Dakika, Güncel Çerkeş Haberleri, çerkeş tv ,çerkeş vuslat tv,çerkeş televizyonu

Benzer Haberler

Yorum Yapın

Çerkes Vuslat Haber: Son Dakika, Güncel Çerkeş Haberleri, çerkeş tv ,çerkeş vuslat tv,çerkeş televizyonu