Çerkes Vuslat Haber: Son Dakika, Güncel Çerkeş Haberleri, çerkeş tv ,çerkeş vuslat tv,çerkeş televizyonu
Çerkes Vuslat Haber: Son Dakika, Güncel Çerkeş Haberleri, çerkeş tv ,çerkeş vuslat tv,çerkeş televizyonu

Çankırı’nın sesi, Türkiye’ye ve dünyaya duyurulması gereken bir şehir.

  • 10.03.2017 16:12:37Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş Whatsapp ile Paylaş

 Çankırı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Boks Antrenörü Esra Kaçmaz’a Türkiye Boks Federasyonu tarafından büyük bir görev verildi.  Kaçmaz, 13-18 Mart 2017 tarihleri arasında Azerbaycan’ın Bakü şehrinde yapılacak olan 13. Uluslararası Great Silk Way Turnuvası’nda Türkiye Büyük Bayanlar Milli Takım Antrenörü olarak görev alacak.

Konu ile ilgili gazetemiz muhabirine açıklamada bulunan Çankırı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Boks Antrenörü aynı zamanda Yıldız Genç Milli Bayanlar Antrenörü olan Esra Kaçmaz, böylesi bir göreve layık görülüğü için çok mutlu olduğunu dile getirdi.

Kaçmaz, “Bugüne kadar Çankırı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Boks Antrenörü ve aynı zamanda Yıldız Genç Milli Bayanlar Antrenörü olarak görev yapıyordum. Türkiye Boks Federasyonu tarafından Azerbaycan’ın Bakü şehrinde yapılacak olan 13. Uluslararası Great Silk Way Turnuvası’nda Türkiye Büyük Bayanlar Milli Takım Antrenörü olarak görev alacak 2 antrenörden birisi de benim. Bu göreve layık görüldüğüm için çok mutluyum.” dedi.

2010 yılında spor hayatına başlayan Kaçmaz, “ 7 yıldır spor hayatının içindeyim. Bugünlere gelmemde Çankırı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Boks Antrenörü aynı zamanda Yıldız Bayanlar Boks Milli Takım Baş Antrenörü Ahmet Çınar’ın çok büyük emekleri var. Bizim gibi gençlerin, bayanların önünü açıp her zaman yardımcı oluyor. Kendisine minnettarım. İnşallah bundan sonra daha çok çalışıp, ilimizi ve bizlere inanan, güvenen herkesi daha iyi yerlerde temsil edebiliriz.” diye konuştu.

Kaçmaz, “Bu göreve layık görülmemde başta Boks Federasyonu Başkanımız  Eyüp Gözgeç’e, Bayan A Milli Takım Antrenörü Cahit Süme’ye, eski Çankırı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Gürhan Yıldız’a,  Çankırı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Ekrem Gerginci’ye, Spor Şube Müdürümüz değerli büyüğümüz sevgili abimiz Seyfettin Turan hocamıza, Boks İl Temsilcimiz Şefik Gümüş’e, Çankırı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Boks Antrenörü aynı zamanda Yıldız Bayanlar Boks Milli Takım Baş Antrenörü Ahmet Çınar’a, Kavakspor kulübü başkanı aynı zamanda Güreş Federasyonu Yağlı Güreşler As Başkanı Mehmet Ayhan’a, Yeşil Korgun Belediyespor Kulüp başkanı Niyazi Çaylak’a, Çankırı’da bayan sporculuğun gelişmesine destek veren herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde mutlu haberi alan Kaçmaz, kadınların istedikleri takdirde başaramayacağı hiçbir şeyin olmadığını söyledi.

Çankırı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Boks Antrenörü aynı zamanda Yıldız Bayanlar Boks Milli Takım Baş Antrenörü Ahmet Çınar da, Kaçmaz’a verilen bu görevden dolayı büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

Çınar, “Esra Kaçmaz arkadaşımız, Çankırı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Boks Antrenörü, Yıldız Genç Milli Bayanlar Antrenörlüğü’nün yanı sıra Çankırı’da 2 kulübün daha boks antrenörlüğünü yapıyor. Kaçmaz, Kavakspor ve Yeşil Korgun boks kulüplerindeki bazı sporcuların Avrupa ve Türkiye dereceleri elde etmesinde büyük pay  sahibidir.  Kaçmaz’ın, Büyük Bayanlar Milli Takım Antrenörlüğü görevine layık görülmesinde bununda faydası vardır.” dedi.

Milli takım kamplarına Kaçmaz ile birlikte gittiklerini dile getiren Çınar, “Kaçmaz ile 7 yıldır spor geçmişimiz var. Yetenekli ve kendini sürekli geliştiren bir sporcuydu. Kendisi ile birçok milli takım kampına gittik.  Eline geçen fırsatları iyi değerlendirdi ve çok çalıştı. Kendisine verilen tüm görevleri de layıkıyla yerine getiriyor. Bizler de sporcularımızın gelişmesi için elimizden gelen desteği sağladık ve her zamanda sağlamaya devam edeceğiz. Bir elin nesi var, iki elin sesi vardır. Ayrıca 8 erkek sporcumuzu da antrenör olabilmesi için eğitiyoruz, Çankırı’daki kulüplerde görev alıyorlar. Kaçmaz’a yeni görevinin bir kez daha hayırlı olmasını diliyorum. Allah yar ve yardımcısı olsun.” dedi.

Çankırı’da boks sporuna olan ilgiyi artırmak için çalıştıklarını belirten Çınar, son olarak, Azerbaycan’daki turnuvada 2 antrenör ve 8 sporcunun yer alacağı milli takımımızın, ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğini aktardı.

Çankırı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ekrem Gerginci de Kaçmaz’ı kutladı.

Gerginci, “Çankırı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Boks Antrenörü ve aynı zamanda Yıldız Genç Milli Bayanlar Antrenörü Esra Kaçmaz Azerbaycan’daki uluslarararası turnuvaya milli takım antrenörü olarak çağırıldı. Kaçmaz’ı bu başarısından ötürü kutluyorum.  Kaçmaz hocamıza da bundan sonra destek olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Sporun her dalına önem verdiklerini vurgulayan Gerginci, “Çankırı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak sadece boks ile ilgili değil bütün branşlarda Çankırı’mızı en üst seviyeye taşımak için çalışıyoruz. Çankırı’mızın Türkiye’ye sesini duyuracak spor dallarında bizler elimizden gelen gayretin en fazlasını göstereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Çankırı’nın sesi, Türkiye’ye ve dünyaya duyurulması  gereken bir şehir. Çünkü kendi içerisinde birçok spor branşında başarılı olan ama sesini dışarıya duyuramayan bir ilimiz. Bundan sonra bizim görevimiz tüm Türkiye ye ve dünyaya duyurmak olacak.” dedi.

Çerkes Vuslat Haber: Son Dakika, Güncel Çerkeş Haberleri, çerkeş tv ,çerkeş vuslat tv,çerkeş televizyonu

Benzer Haberler

Yorum Yapın

Çerkes Vuslat Haber: Son Dakika, Güncel Çerkeş Haberleri, çerkeş tv ,çerkeş vuslat tv,çerkeş televizyonu